Menu
A+ A A-

Pieniądze na samochód i sprzęt dla strażaków z Lipnicy Wielkiej od Ministerstwa Sprawiedliwości dzięki posłowi Edwardowi Siarce

W zreformowanym Funduszu Sprawiedliwości, działającym od września 2017 r. kwotę 10 mln. zł Minister Sprawiedliwości na przeznaczył na wsparcie dla jednostek OSP. Środki te pochodzą ze kar, które sądy nakładają na sprawców przestępstw, m.in. tych drogowych. Teraz te same pieniądze pomogą strażakom ratować ludzi. 
Nowoczesny sprzęt ratowniczy trafi do strażaków ochotników w Małopolsce dzięki specjalnemu funduszowi Ministerstwa Sprawiedliwości. Jak się okazuje, swój udział w tej decyzji miał parlamentarzysta z Orawy, poseł Edward Siarka.
W ramach tego programu Gmina Lipnica Wielka otrzymała 824 tys. zł., w tym 800 tys. na nowy samochód strażacki i 24 tys. zł na 4 zestawy medyczne dla każdej jednostki OSP naszej gminy. W dniu 29.11. umowę w imieniu naszej gminy uroczyście podpisali Wójt Gminy Bogusław Jerzy Jazowski oraz Skarbnik Gminy Janusz Pakos w asyście Prezesa Gminnego OSP Franciszka Pindziaka. 

Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem