Menu
OGŁOSZENIE
A+ A A-

43 Święto Pasterskie - fotokronika

Święto Pasterskie to święto całej naszej gminy - każdego z nas osobna... i powinniśmy się na nim dobrze bawić... zresztą tegoroczne motto imprezy do tego zachęcało: 
Babiogórskie słónko 
Na nos syćkich woło: 
Na Pasterskim Świyńcie 
Bowcie się wesoło.... 
i tę dobrą i beztroską zabawę można było odczuć podczas tegorocznego Święta Pasterskiego. Rozpoczęło się jeszcze w strugach deszczu - Mszą Świętą w Ośrodku "Górska Przystań" odprawioną przez Księdza Proboszcza Jerzego Bargiela oraz Diakona Adama Janowiaka. Po Mszy Wójt Gminy Lipnica Wielka Bogusław Jerzy Jazowski w asyście gości zaproszonych otworzyli 43-cie Święto Pasterskie, które poprowadziła Małgosia Paplaczyk, a część konkursów pasterskich Pan Franciszek Pindziak.
Każdy widz znalazł dla siebie coś miłego. Mogliśmy oglądać i słuchać: Strażackiej Orkiestry Dętej pod kierunkiem Pana Kapelmistrza Mariana Sułkowskiego, zespół Orawskie Dzieci kierowany przez Teresę Baniowską, Orawianie im. Heródka z Eugeniuszem Karkoszką jako kierownikiem, niezwykły i trzymający w napięciu pokaz sztuk walki Seido-Karate UKS Seido Karate Orawa z instruktorem Damianem Kulawiakiem, Kapelę Kamraty z Sanoka, Zespół Majeranki z Rabki-Zdroju, czy też rozkręcających się z piosenki na piosenkę i porywających do tańca przesympatycznych Boliwijczyków z zespołu Ahaju Fusion Bolivia. Na koniec części artystycznej natomiast wydarzyło się coś wyjątkowego i niespotykanego... atmosfera i wzajemna energia na koncercie Mateusza Ziółko z Zespołem - myślę że nie do powtórzenia w żadnym innym miejscu; to co wytworzyło się na scenie jest bardzo ciężkie do opisania słowami... to tylko serce mogło poczuć... 
Jak zawsze zainteresowaniem cieszyły się Konkursy Pasterskie: wspinanie na Moja, koszenie łąki, pilenie i rąbanie drzewa, strzelanie z bica pasterskiego. Konkursy oceniała komisja: Andrzej Buroń, Jan Kwak i Monika Klapisz. Oto wyniki konkursów pasterskich:

Koszenie łąki: 
1. Eugeniusz Lichosyt (Centrum) 
2. Kamil Spyrka (Skoczyki) 
3. Jacek Stępień (Przywarówka) 
4. Szymon Karlak (Murowanica) 

Wspinanie na moja: 
1. Robert Kidoń (Lipnica Mała) 
2. Michał Janowiak - 3/4 moja (Lipnica Wielka) 

Ręczne piłowanie drzewa: 
1. Rafał Jasiura i Jacek Stępień (Przywarówka) 
2. Mariusz Spyrka i Kamil Spyrka (Skoczyki) 
3. Ryszard Dziubek i Michał Janowiak (Centrum) 
4. Szymon Karlak i Piotr Matera (Murowanica) 
5. Renata Lichosyt-Ogrodny i Krystyna Czerwik 

Strzelanie z bica pasterskiego: 
1. Martyna Lichosyt-Ogrodny 
2. Wojciech Brenkus 
3. Eryk Jasiura 
4. Mateusz Bandyk
5. Jan Smoliński
6. Patryk Rudnicki, Krystian Jasiura, Łukasz Chmielewski

Były stoiska twórców ludowych, bacy, książek regionalnych, degustacji patraw Stowarzyszenia Przyjazne Dolina Raby i Czarnej Orawy przygotowane przez nasz agroturystki, zabawy i konkursu Babiogórskiego Parku Narodowego i Nadleśnictwa Nowy Targ oraz Stoisko Stowarzyszenia Rozwoju Orawy. 
Dziękujemy serdecznie sponsorom imprezy: Bank Spółdzielczy Jabłonka, Wspólnota Leśna Urbarialna Lipnica Wielka, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Jabłonka, RANET Rafał Sproch, Firma JANKARA Janina i Karol Wnęk, Nadleśnictwo Nowy Targ, Babiogórski Park Narodowy, Stowarzyszenie Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy, FHU Jan Mastela Zubrzyca Górna. 

Dziękujemy osobom bez której pomocy organizacja imprezy nie byłaby możliwa: Caritas Archidiecezji Poznań oraz kierownictwo i obsługa Ośrodka Górska Przystań, Sołtys Przywarówki Józef Karkoszka, OSP: Murowanica, Centrum, Przywarówka, Kiczory; Doktor Jan Grygierczyk, Komisariat Policji w Jabłonce, Babiogórski Park Narodowy, Nadleśnictwo Nowy Targ, Stowarzyszenie Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy, Stowarzyszenie Rozwoju Orawy. 

Dziękujemy wszystkim mediom które były z nami w tym dniu: Foto-Video Bronek, Andrzej Habina, Sonia Ponicka, Łukasz Sowiński, Jakub Kubczak i inni...; dziękujemy patronom medialnym: Kurier Orawski, Tygodnik Podhalański, podhale24, goralinfo, podhaleregion, Gminne Nowiny.

Organizatorzy:
Wójt Gminy Lipnica Wielka, Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej, Gminna Biblioteka Publiczna w Lipnicy Wielkiej, Nadleśnictwo Nowy Targ, Babiogórski Park Narodowy oraz Stowarzyszenia Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy.


DO ZOBACZENIA ZA ROK:) foto: Bronek Kowalczyk
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem