Menu
A+ A A-

Jasełka i Dzień Babci i Dziadka w Publicznym Przedszkolu w Kiczorach i w Lipnicy Wielkiej

     Grudzień i styczeń to dwa miesiące, kiedy nasze serce przepełnia aura Świąt Bożego Narodzenia. Tradycją już jest, że dzieci z Publicznego Przedszkola wraz ze swoimi paniami przygotowują inscenizacje o Bożym Narodzeniu. W tym roku Jasełka przygotowały dwa oddziały: przedszkolaki z grupy „Pszczółki” z Kiczor i dzieci z grupy „Żabki” z Lipnicy Wielkiej.
     Nasi mali aktorzy wcielili się w role Matki Bożej, św. Józefa, aniołków, nie zabrakło pastuszków czy też wystrojonych w piękne szaty Trzech Króli. Dzieci recytowały wiersze, ale również śpiewały kolędy. Aniołki zaś zatańczyły taniec dla Jezuska. Aura świąteczna unosiła się w powietrzu i udzielała wszystkim. Rodzice miło spędzili czas śpiewając kolędy razem ze swoimi pociechami. Jasełkom towarzyszył również kiermasz bożonarodzeniowy podczas, którego rodzice mogli zakupić ręcznie robione kartki, bombki, stroiki czy też inne ozdoby świąteczne. Kiermasz cieszył się sporym zainteresowaniem.
     Kolejną uroczystością, jaka obchodziliśmy razem z naszymi przedszkolakami było święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Babcie i Dziadkowie to zaraz po rodzicach najbliższe nam osoby, które równie mocno kochamy. Przedszkolaczki zaprezentowały Gościom program artystyczny Jasełek, który był wzbogacony o wiersze, piosenki i życzenia dla Solenizantów. W oku niejednej Babci zakręciła się łza wzruszenia, a na twarzach Dziadków malowała się duma ze swoich wnucząt. Nasi mali aktorzy przygotowali dla Gości własnoręcznie wykonane prezenty, które zaraz po części artystycznej zostały im wręczone. Mocne uściski, buziaki i proste słowa „kocham Cię” były chyba najwspanialszym prezentem. Po części artystycznej Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na poczęstunek, który przygotowali rodzice. Babcie i Dziadkowie pokazali nam jak wspaniale potrafią się bawić, biorąc udział w zorganizowanych zabawach i konkurencjach. Babcie wraz z wnuczkami miały możliwość wykazania się podczas tańca na gazetach, dziadkowie zaś zaprezentowali swoje umiejętności fryzjerskie wiążąc kokardki na włosach swoich wnuczek. Radościom i uśmiechom nie było końca zwłaszcza podczas zabawy „gorące krzesła”. Babcie i Dziadkowie musieli również rozpoznać po głosie swoje pociechy. W kolejnej konkurencji, z zamkniętymi oczami, ale za pomocą dotyku musieli odgadnąć co to za przedmiot. Wszyscy świetnie się bawili. W Kiczorach zaś chwile spędzone na wspólnym poczęstunku uświetnił swoim graniem pan Ludwik Młynarczyk przypominając przyśpiewki i piosenki orawskie. Nie zabrakło oczywiście wspólnego kolędowania.
     Cieszymy się niezmiernie, że tak sporo Gości było razem z nami. Rodzicom zaś dziękujemy za wspaniałą współpracę podczas organizacji uroczystości przedszkolnych, za przygotowanie poczęstunku i jakże pięknych strojów dla naszych przedszkolaczków.
Lucyna Fitak

foto: Ewelina Komperda, Edyta Warszecha i Katarzyna Bandyk
 • 01
 • 02
 • 03
 • 03a
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20

 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem