Menu
OGŁOSZENIE
A+ A A-

Orszak Trzech Króli w Lipnicy Wielkiej

6 stycznia 2020r. w Lipnicy Wielkiej odbył się niecodzienny Orszak Trzech Króli, który zgromadził rzeszę lipniczan, ale także gości z całej Orawy i spoza regionu. Orszak z Trzema Królami na koniach wyruszył z trzech różnych kierunków Lipnicy Wielkiej: z Kiczor, Przywarówki oraz Murowanicy - symbolizujące różne części świata. Za każdym z nich ciągnął się korowód samochodów aby ostatecznie połączyć się w jeden Orszak przy Kościele św. Łukasza Ewangelisty i Lipnickim Betlejem. Tam już czekali licznie zgromadzeni mieszkańcy oraz kapele Nowej Orawy i Muzyki Orawskiej, które ich witały radosnym śpiewem i grą.
Trzej Królowie na czele z księdzem Proboszczem udali się do Lipnickiego Betlejem, gdzie złożyli dary i pokłony nowonarodzonemu Dzieciątku i Świętej Rodzinie. Cały korowód przemaszerował wokół kościoła, a następnie uroczyście został wprowadzony do naszej świątyni na Mszę Świętą. Odświętność tego wydarzenia podkreślił udział grup muzycznych podczas Mszy Świętych w tym dniu: Nowej Orawy, Muzyki Orawskiej, Orkiestry Dętej oraz Scholi Exodus. Następnie w uroczystym orszaku wszyscy przeszli na plac Piotra Borowego, gdzie przy watrze przygotowanej przez strażaków z Lipnicy Wielkiej Centrum, świętowaliśmy i kolędowaliśmy wraz z Muzyką Orawską i Scholą Exodus. Koło Gospodyń Wiejskich w Lipnicy Wielkiej przygotowało zaś pyszny poczęstunek.
W ten dzień w postacie Trzech Króli wcielili się Piotr Karkoszka, Andrzej Karkoszka i Marcin Kocur, a w Rodzinę Świętą Państwo Moniakowie. Panu Eugeniuszowi Węgrzynowi zaś dziękujemy za użyczenie koni.

Organizatorzy:
Parafia Św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej
Gminne Centrum Kultury - Karolina Kowalczyk
Stowarzyszenie Rozwoju Orawy - Renata Martyniak
Realizacja:
Orawa TV
LINK DO FILMIKU
foto: Grzegorz Rzepiszczak - pełna galeria TUTAJ


Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem