Menu
A+ A A-

Wystawa prac plastycznych „Śladami Anny Przemyskiej”

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania otwartej w sierpniu br. wystawy pn. „Śladami Anny Przemyskiej” w Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej. Ekspozycja obejmuje malarstwo na szkle i malarstwo akwarelowe uczestników warsztatów literacko-plastycznych pn. „Piękne światy Anny Przemyskiej”.
Prace powstały podczas zajęć składających się z dwóch części: literackiej, obejmującej czytanie fragmentów baśni pt. „Czarownica z Babiej Góry” autorstwa Anny Przemskiej oraz plastycznej, polegającej na własnoręcznym wykonaniu obrazu na szkle lub akwareli według swojego pomysłu. Część wyeksponowanych prac została wykonana już podczas czerwcowych warsztatów, głównie prace malowane akwarelami, zaś obrazki na szkle dzieci i młodzież tworzyły w czasie sierpniowych zajęć w Domu Ludowym. Warsztaty prowadziła: Magdalena Kostrzewa - Smreczak- artysta, plastyk.
Powstały przepiękne prace. Nasi artyści, w swoich obrazach na szkle pokazali piękno i czar dawnej orawskiej wsi, zajęcia mieszkańców, ich ubiór, przyrodę, zabudowania, no i oczywiście tytułową czarownicę z baśni. Warsztaty realizowała Gminna Biblioteka Publiczna w ramach Orawskiego Festiwalu Literackiego - dofinansowano ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wystawa możliwa do obejrzenia codziennie w dniach roboczych do 28.08.2020 r., w godzinach od 9.00 do 14.00 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym: do kontaktu numer tel. 18 26 245 57.
Prosimy uczestników o zgłaszanie się po odbiór swoich prac do Gminnej Biblioteki Publicznej po zakończeniu wystawy.
fot. Bronisław Kowalczyk, Magdalena Kostrzewa - Smreczak
St. Kucek
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem