Menu
A+ A A-

XI Memoriał im. Grzegorza Wesołowskiego oraz akcje towarzyszące - zbiórka krwi oraz kontynuacja akcji Misie Ratownisie pomagają

W sobotę 9 listopada już po raz XI rozegrany został Memoriał im. Grzegorza Wesołowskiego, który na dobre wpisał się w kalendarz imprez sportowych Orawy i Podhala. Na halach sportowych w Lipnicy Wielkiej, Jabłonce, Piekielniku i Załucznem rywalizowały 44 drużyny w 4 kategoriach – dwóch męskich i dwóch kobiecych. W ciągu jednego dnia rozegrano aż 60 meczy grając jednocześnie na 7 boiskach. Jest to niewątpliwie jeden z największych turniejów tego typu w południowej Polsce.
W czasie trwania turnieju wzorem poprzednich edycji przeprowadzone zostały również akcje towarzyszące - zbiórka krwi oraz kontynuacja akcji Misie Ratownisie pomagają – w tym roku skierowana została do osób potrzebujących i ubogich żyjących wśród nas. W tegorocznej zbiórce krwi w Zespole Szkół w Lipnicy Wielkiej wzięło udział rekordowe 49 osób.
Po turnieju w Orawskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala, która podsumowała cały dzień rozgrywek, a gwiazdą wieczoru był zespół Ostatni w Raju. Prócz nagród za miejsca na podium dla poszczególnych drużyn wręczono również nagrody dla najlepszych zawodników MVP w kategorii kobiet i mężczyzn. Zostali nimi: Magdalena Jaszkowska (TakJest Kraków) oraz Mateusz Drabik (Sylveco Czarni Rzeszów VolleyBall Team).
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, partnerom i wolontariuszom za pomoc w realizacji tego turnieju. Bez ich pomocy nie udałoby się zorganizować tego wspaniałego wydarzenia.
Wyniki w poszczególnych kategoriach:
Dziewczyny SP:
1.UKS Dziadki Sucha Beskidzka
2.SP Załuczne
3.SP Pieniążkowice
Chłopcy SP
1.SP Załuczne
2.SP Pieniążkowice
3.SP Ochotnica Górna
Liceum i starsi Kobiety
1.Tak Jest Kraków
2.Chlory na bogato
3.TS Podhalański
Liceum i starsi Mężczyźni
1.Sylveco Czarni Rzeszów
2.Volley Dąbrowa Górnicza
3. Dziadki Sucha Beskidzka
Tekst: Jakub Dyrcz
foto: Jakub Wojtyczek


III akcji „Misie Ratownisie pomagają”
Organizatorzy III akcji „Misie Ratownisie pomagają” postanowili pomóc osobom ubogim, starszym i potrzebującym. We wszystkich orawskich oraz części podhalańskich szkół zbierane były artykuły higieniczne i środki czystości na ten cel. W sumie przedsięwzięcie to zaangażowało ponad 30 szkół podstawowych i przedszkoli, zespół regionalny z Lipnicy Wielkiej, a także 2 zakłady pracy z terenu Orawy.
ZEBRANYCH ZOSTAŁO OK. 4 TYSIĘCY SZTUK ARTYKUŁÓW HIGIENICZNYCH I ŚRODKÓW CZYSTOŚCI O SZACOWANEJ WARTOŚCI NIESPEŁNA 20 TYSIĘCY ZŁOTYCH!
Zebrane przedmioty zostały posegregowane z pomocą wolontariuszy uczestniczących w XI Memoriale im. Grzegorza Wesołowskiego. Następnym krokiem było pakowanie, w którym brały udziały harcerki z Orawskiego Zastępu Harcerskiego. Wszelkie dary podzielone zostały na trzy gminy, w których będą rozprowadzane:
-gmina Lipnica Wielka - Zgromadzenie Zakonne Sióstr Albertynek w Lipnicy Wielkiej,
-gmina Jabłonka - Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonce,
-gmina Czarny Dunajec – Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnym Dunajcu
W sumie zebrane rzeczy trafią do ponad 300 osób, w tym do dzieci, osób starszych, samotnych, ubogich, dla których takie rzeczy są naprawdę wyjątkowym darem.
Koordynator zbiórki Kamil Bodzioch bardzo serdecznie dziękuje wszystkim dyrektorom szkół za zgodę na przeprowadzenie akcji, osobom pomagającym w segregacji i pakowaniu, a także siostrom zakonnym i lokalnym OPS za rozdysponowanie zbiórki wśród naprawdę potrzebującej części mieszkańców gmin.
Dodatkowe wyrazy wdzięczności kierowane są dla TVP3 Kraków, którzy uczestniczyli w przekazaniu zebranych rzeczy, a dodatkowo przygotowali materiał, który można było obejrzeć w Kronice z dnia 26.11.2019r. o godz. 21.30 (6 minuta). Zapraszamy do oglądnięcia.
Tekst: Kamil Bodzioch
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem