Menu
OGŁOSZENIE
A+ A A-

Trener Roku Małopolski 2019

W piątek 10 stycznia 2020 r. w Krakowie w Karcher Hali Cracovii odbyła się uroczysta gala "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej", podczas której laureaci plebiscytu Sportowiec Małopolski 2019 odebrali nagrody, medale i puchary.
Wśród nich znalazł się również trener Orawskiej Szkoły Karate Damian Kulawiak, który wygrał etap powiatowy i ostatecznie zdobył trzecie miejsce w kategorii Trener Roku Małopolski 2019.
Sensei Damian Kulawiak II Dan w karate Kyokushin-kan swoją przygodę z karate zaczął w 2004 roku. Jako zawodnik zdobył miedzy innymi Puchar Polski, wicemistrzostwo Polski i wiele razy stawał na podium w turniejach ogólnopolskich. Jako trener od 2013 roku prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w założonej przez siebie Orawskiej Szkole Karate. Klub działa na terenie aż trzech Gmin: Lipnica Wielka, Jabłonka i Czarny Dunajec. Uczniowie sensei Damiana na każdych zawodach zajmują czołowe miejsca na podium, co wynika z jego zaangażowania, pasji i serca, które wkłada w prowadzenie zajęć. W 2019 roku w Lipnicy Wielkiej, dzięki współpracy z GS Samopomoc Chłopska w Jabłonce, otworzył pierwsze na Orawie Dojo – salę treningową przystosowaną do treningu sportów walki.
Na uroczystej gali rozstrzygającej plebiscyt Sportowiec Małopolski 2019 rozdano również nagrody dla 10 Asów Małopolski oraz Nagrody Specjalne. Uhonorowani zostali między innymi Jakub Błaszczykowski, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Na hali Cracovi zgromadzonych było kilkuset sportowców, trenerów i działaczy, w tym byłych olimpijczyków z całej małopolski. Na zakończenie gali odbył się bankiet dla wszystkich sportowców oraz przybyłych gości.
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem