Menu
A+ A A-

Wycieczka do Warszawy 

W dniach 9-11 czerwca bieżącego roku, klasa VIII oraz VII Szkoły odstawowej nr 4 im dra E. Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej wybrały się na trzydniową wycieczkę do stolicy naszego kraju - Warszawy. Nasza wycieczka rozpoczęła się 9 czerwca już o godzinie 5:00 kiedy to wyruszyliśmy spod naszej szkoły. 

Po kilku godzinach jazdy, zawitaliśmy do miejsca docelowego gdzie zaczęliśmy naszą przygodę od mszy świętej w Kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, w którym zjedliśmy obiad i z nowymi siłami ruszyliśmy na zwiedzanie. Następnie ruszyliśmy na długi spacer po Starym Mieście i Łazienkach gdzie zatrzymaliśmy się na kilkanaście minut i wysłuchaliśmy na żywo koncertu Chopina. 

W drugim dniu wycieczki zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym mogliśmy zagłębić się w całą historię powstania, jego przebieg oraz osoby biorące w nim udział. Kolejnym punktem naszego planu dnia był sejm, w którym po jego zwiedzaniu zjedliśmy obiad i ruszyliśmy do Pałacu w Wilanowie. Tam podzieleni na dwie grupy zwiedzaliśmy Muzeum Króla Jana III Sobieskiego. Mogliśmy się tam dużo dowiedzieć o Sarmackiej kulturze i stylu życia w pałacu w tamtych czasach. Po całodziennym poznawaniu Warszawy, skierowaliśmy się na PGE Stadion Narodowy, gdzie tego wieczoru rozgrywał się mecz Polska-Izrael. Po kilkudziesięciu minutach czekania weszliśmy na stadion, który od samego początku zrobił na nas naprawdę ogromne wrażenie. Podobnie jak sama rozgrywka. 

Trzeci a zarazem ostatni dzień spędziliśmy w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, w której m.in. mogliśmy się poczuć jak aktorzy ubierając ich oryginalne stroje. Naszą wyprawę zapieczętowaliśmy widokiem panoramy Warszawy, którą mogliśmy oglądać z Pałacu Kultury. 
Cała wycieczka, była niesamowitym przeżyciem, które nauczyło nas naprawdę wielu rzeczy. Zwiedziliśmy Warszawę, poznaliśmy bliżej naszą historie ale również staliśmy się częścią historii tworzonej na co dzień. Byliśmy zarówno najlepszymi słuchaczami jak i kibicami. Ta wycieczka na pewno zostanie w naszych pamięciach już na zawsze. 
Kasia Ponicka uczennica kl.VIII

Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem