Menu
OGŁOSZENIE
A+ A A-

Cicha Noc na Lipnicy czyli Jasełka po orawsku w Publicznym Przedszkolu

Jasełka, to szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia, który sprawia, że ta uroczystość ma zawsze swój magiczny nastrój. Jest inna niż pozostałe, dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń. W tym roku dzieci z Publicznego Przedszkola zaprezentowały zaproszonym gościom typowo orawskie Jasełka, a Jezusek przyszedł na świat w Lipnickiej chałupie.
Uroczystość ta odbyła się 18 i 19 grudnia br. Tradycyjnie na przedstawienie zaproszono rodziców występujących przedszkolaków. Nasze zaproszenie przyjął również Wójt Gminy Pan Mateusz Lichosyt i zaszczycił nas swoją obecnością.
Już od kilku dni dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd i orawskich pastorałek. Piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Nasza lipnicka szopka miała tradycyjną obsadę. Była: Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, baca z pastuszkami, gospodyni i orawianki. Występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Wystawione Jasełka wprawiły wszystkich w wyjątkowy, świąteczny nastrój.
Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują, jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie kiermaszem bożonarodzeniowym, a tym samym wsparcie naszego przedszkola.
Podziękowania również dla niezawodnego pana B. Kowalczyka, który wykonał przepiękne zdjęcia.  
W imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Przedszkolaków życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT
L.F.
foto: Bronek Kowalczyk
  
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem