Menu
OGŁOSZENIE
A+ A A-

Tytuł "Brązowej Szkoły 2020" dla Liceum Ogólnokształcącego w Lipnicy Wielkiej

W tegorocznym ogólnopolskim XXII Rankingu Szkół Perspektyw nasze Liceum Ogólnokształcące zostało uhonorowane tytułem „Brązowej Szkoły 2020”, który jest ogólnopolskim znakiem jakości szkoły. Wysoka pozycja to wynik współpracy grona pedagogicznego, ambicji uczniów, rodziców i samorządu gminnego dbającego o warunki pracy.
Głównym kryterium rankingowym są wyniki matury, zarówno z przedmiotów zdawanych na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym w połączeniu z sukcesami w olimpiadach. Kryteria te są uwzględniane w rankingu z różnymi wagami, adekwatnymi do ich znaczenia w ocenie pracy szkoły:
matura – przedmioty obowiązkowe 30%
matura – przedmioty dodatkowe 45%
sukcesy w olimpiadach 25%
Osiągnięcia maturalne lipnickiego Liceum Ogólnokształcącego są znaczące i plasujące nas w ścisłej czołówce liceów zarówno na szczeblu powiatu, województwa jak i ogólnopolskim. Pod względem zdawalności od wielu lat osiągamy wskaźnik znacznie powyżej średniej krajowej przy 100% przystępowaniu naszych absolwentów do matury. W latach 2016 – 2018 była to 100% zdawalność. W 2019 roku średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów były wyższe od średnich ogólnopolskich. Od wielu lat jesteśmy w ścisłej czołówce pod względem wyników osiąganych z matematyki na poziomie rozszerzonym. Jesteśmy na drugiej pozycji w powiecie a w województwie pokonaliśmy ponad 96% szkół maturalnych. W poprzednich latach wielokrotnie zajmowaliśmy pierwsze miejsce w powiecie. Cieszy również tegoroczny wynik z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym dający pierwsze miejsce w powiecie a w województwie za nami jest ponad 96% szkół. Na poziomie podstawowym, który zdają wszyscy uczniowie z języka polskiego jesteśmy na trzecim miejscu a z matematyki na czwartym w powiecie wyprzedzając z języka polskiego w województwie ponad 79% szkół a z matematyki ponad 85% szkół.
Również osiągnięcia naszego Technikum są wysokie i plasujące nas w połowie wszystkich techników w Małopolsce. W XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektyw 2014 nasze Technikum otrzymało tytuł „Srebrnej Szkoły 2014”.  Zajęliśmy wówczas 169 miejsce w Polsce i 27 w województwie. W skali kraju ocenianych było ponad 1800 techników. W przypadku techników dodatkowo do rankingu uwzględniane są wyniki egzaminów zawodowych.
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem